#aiolifriends! Dobrze nas znacie i doskonale wiecie, że uwielbiamy zabierać Was w rejs po wodach sztuki - zarówno tej przez duże S, jak i tej wywodzącej się z ulicy. Dlatego przygotujcie się na sztorm emocji i różnorodności! 

27 kwietnia, o godz. 17:00, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jacka Juriewicza FULL COLORS!

A już od 21.05 Jacek Juriewicz poprowadzi cykliczne bezpłatne warsztaty rysunku i malarstwa dla kochanych seniorów! Rozpuśćcie wici i obowiązkowo, wszyscy #widzimysiewaioli! :D
stay tuned 😉


---
Jacek Juriewicz urodził się w 1966 r. w Szczecinku. Zainteresowanie sztuką, a w szczególności malarstwem i rysunkiem ujawniło się w latach młodzieńczych. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych pobiera nauki rysunku, malarstwa i rzeźby u Ewy Jędrzejewskiej-Drygas, Andrzeja Bereziańskiego i Wiesława Adamskiego. Prace Jacka Juriewicza z tego czasu cechuje katastrofizm, następstwo fascynacji obrazami Hieronima Boscha, Salvadora Dali, Zdzisława Beksińskiego. Okres ten, trwający około 10 lat, obfituje wieloma wystawami w kraju i za granicą. Później w twórczości artysty pojawiają się tendencje realistyczne - pejzaże i architektura rodzinnych stron, które przetrwają do początku nowego stulecia. W tym czasie pojawia się zainteresowanie postacią ludzką, przede wszystkim aktem i portretem oraz naturą. 

Prace artysty cechuje wysoka estetyka i ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam, co sprawia, że oglądane obrazy (głównie portrety, natura) sprawiają wrażenie sennych wizji lub scen malowanych z wyobraźni. 

Jacek Juriewicz wystawiał wielokrotnie obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2010 r. przystąpił do międzynarodowej grupy artystów "DER ROTE FADEN". W 2013 r. opuszcza grupę i indywidualnie wystawia swoje prace. 

Prace artysty znajdują się aktualnie w galeriach MAD GALLERY MILANO,GALERIA ORANŻ ,BE PART OF ART GDAŃSK oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W 2017 r. House LTD Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej, a album o sztuce współczesnej wydany przez ART MANAGEMENT BERLIN zamieścił jego prace i notę artystyczną.

Ważniejsze wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą:
1988 THEATER ILMENAU UELZEN RFN
1989 BAD BEVENSEN RFN
1990 GALERIE PROSPETTIVE D'ARTE , HAMBURG NIEMCY
1991 GALERIA "U" KOSZALIN
1991 ART. GALERIA SZCZECINEK
1992 MUSEUM SCHAMUNN UELZEN NIEMCY
1999 ART, GALERIA SZCZECINEK
1999 PLENER MALARSKI LUBORADZA
2003 GALERIA SPARKASSE FRANKFURT NAD MENEM
2010 "A MESSAGE FROM THE POLISH MANCHESTER " POSK GALLERY LONDON
2010 KUNSTLERMARKT NR.8 KURHAUS IN HAMM NIEMCY
2010 GALERIA VENLO HOLANDIA
2010 GALLERY IN KAMEN NIEMCY
2012 GALERIA ADI-ART ŁÓDŹ
2013 GALLERY BERGKAMEN NIEMCY
2015 ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH SZCZECINEK
2015 ART HOTEL SUPPERIOR AACHEN NIEMCY
2017 AUSTELUNG GALLERY HERZOGENRATH NIEMCY
2017/18 BIENNALE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W MEDIOLANIE (Organizator MAD GALLERY MILANO)
2017 BIENNALE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W BARCELONIE ArteHos, Hiszpania.
2018 WYSTAWA ZBIOROWA W GALERII ARAGON 232 BARCELONA